Versenynaptár 2014

Írta Csóka István 2014 December 23
ÉVES SPORTNAPTÁR, 2014 I. FÉLÉV
JANUÁR
3-5. RÖPLABDA. Női világbajnoki selejtező, 3. forduló, L-csoport (MAGYARORSZÁG, Franciaország, Hollandia, Horvátország), Rovinj (Horvátország)
1-11. AUTÓSPORT. Africa Race (Marokkó, Mauritánia, Szenegál)
5-19. AUTÓSPORT. Dakar-rali (Argentína, Chile, Bolívia)
9-12. ASZTALITENISZ. World Tour, döntő, Dubai (Egyesült Arab Emirátusok)
10-12. JÉGKORONG. Kontinentális Kupa, szuperdöntő, Rouen (Franciaország)
10-26. SAKK. Szuperverseny, Wijk aan Zee (Hollandia)
11. KERÉKPÁR. Hegyikerékpár. Cyclo-cross országos bajnokság, Békéscsaba
11-12. SPORTLÖVÉSZET. Légpuska, légpisztoly Eb-válogató, Budapest
11-12. GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Hamar (Norvégia)
12. JÉGKORONG. EBEL, az alapszakasz vége
13-19.  MŰKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Budapest
13-26. TENISZ. Grand Slam-torna, Australian Open, Melbourne
12-26. KÉZILABDA. Férfi Európa-bajnokság, Dánia
14. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, csoportkör, Horvátország-Magyarország
14-19. AUTÓSPORT. Monte-Carlo-rali, a vb 1. futama, Monte-Carlo
17. JÉGKORONG. EBEL, a középszakasz kezdete
17-19. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Drezda
17-19. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés, női Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés
17-19. SPORTLÖVÉSZET. Futócél Eb-válogató, Linz
18. CSELGÁNCS. Országos rangsorverseny, Tata
18-19. GYORSKORCSOLYA. Sprintvilágbajnokság, Nagano (Japán)
21. VÍZILABDA. Világliga, nők, csoportkör, Görögország-Magyarország
24-26. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzés, női Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés
25-26. TOLLASLABDA. Ob I csapatbajnokság, 2. forduló, Pécs
26. CSELGÁNCS. Magyar Köztársaság Kupa, Budapest
28–II. 8. FUTSAL. Európa-bajnokság, Belgium
29-II. 1. ASZTALITENISZ. World Tour, 1. állomás (Challenge Series), Szombathely
31-II. 2. TENISZ. Davis-kupa, világcsoport, 1. forduló
29-II.4. SÍLÖVÉSZET. Európa-bajnokság, Nove Mesto
FEBRUÁR
1-2. FALLABDA. Egyéni országos bajnokság, k. k. h.
1-2. ÖTTUSA. Nuskin-kupa, nemzetközi fedett pályás verseny, Budapest
31-2. SPORTLÖVÉSZET. Légfegyveres országos bajnokság, Százhalombatta
1-III. 15.  RÖGBI. Hat nemzet tornája
1-III. 16.  KÉZILABDA. Női Bajnokok Ligája, a középdöntő fordulói
1-2. VÍVÁS. Westend női párbajtőr Grand Prix, Budapest
2. AMERIKAI FUTBALL. XLVIII. Super Bowl, New Jersey
4-9. ÖKÖLVÍVÁS. Bocskai István-emlékverseny, Debrecen
4-9. TENISZ. Federation-kupa, euro-afrikai zóna, I. csoport, Budapest
5. VÍZILABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzés
5-8. AUTÓSPORT. Svéd rali, a vb 2. futama, Karlstad
6-8. KOSÁRLABDA. Férfi Magyar Kupa, férfiak, nyolcas döntő, Pécs
7-9. JÉGKORONG. EIHC-torna, Gdansk
7-9. VÍVÁS. Női tőr világkupa, Budapest
7-23. XXII. TÉLI OLIMPIA. Szocsi (Oroszország)
8. ATLÉTIKA. Fedett pályás nemzetközi verseny, Budapest
8. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a középszakasz kezdete
8-9. CSELGÁNCS. Grand Slam, Párizs
11. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, csoportkör, Görögország-Magyarország
11-16. TOLLASLABDA. Csapat Európa-bajnokság, Bázel
12-16. ASZTALITENISZ. World Tour, 2. állomás (Super Series), Kuvaitváros
18. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
18-23. ASZTALITENISZ. World Tour, 3. állomás (Super Series), Doha (Katar)
19. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
20. LABDARÚGÁS. Európa-liga, tizenhat közé jutásért, 1. mérkőzések
20-23.  KÉZILABDA. Férfi Bajnokok Ligája, csoportmérkőzések, 10., utolsó forduló
21-23. CSELGÁNCS. Grand Prix, Düsseldorf
22. ATLÉTIKA. Téli dobó országos bajnokság, Budapest
22. VÍZILABDA. Európa-kupa, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzés
22-23. ATLÉTIKA. Fedett pályás országos bajnokság, Budapest
23. JÉGKORONG. Mol Liga, az alapszakasz vége
23. LABDARÚGÁS. A 2016-os Európa-bajnokság selejtezőcsoportjainak sorsolása
24-28. SPORTLÖVÉSZET. Légfegyveres Európa-bajnokság, Moszkva
25. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
26. JÉGKORONG. Mol Liga, a rájátszás kezdete
26. LABDARÚGÁS. Ligakupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
26. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
26-III. 2. KERÉKPÁR. Pálya-világbajnokság, Cali (Kolumbia)
26-III. 2. ÖTTUSA. Világkupa, Acapulco (Mexikó)
27. LABDARÚGÁS. Európa-liga, a tizenhat közé jutásért, visszavágók
28-III. 2. VÍVÁS. Junior Európa-bajnokság, Jeruzsálem
MÁRCIUS
1. ATLÉTIKA. Téli gerelyhajító országos bajnokság, Budapest
1-2. ASZTALITENISZ. Egyéni országos bajnokság, Celldömölk
1-2. BIRKÓZÁS. Nemzetközi verseny, Golden Grand Prix, Szombathely
1. LABDARÚGÁS. NB I, 18. forduló
2. JÉGKORONG. EBEL, a középszakasz vége
2-6. ÖTTUSA. Világkupa, Kairó
2-13. SAKK. Női csapat-világbajnokság, Asztana (Kazahsztán)
2-15. SAKK. Egyéni Európa-bajnokság, Jereván
3. JÉGKORONG. KHL, az alapszakasz vége
3-12. VÍVÁS. Kadét- és junior-világbajnokság, Plovdiv
4. LABDARÚGÁS. Ligakupa, nyolcaddöntő, visszavágók
5. VÍZILABDA. Európa-kupa, férfiak, elődöntő, visszavágó
6-9. AUTÓSPORT. Mexikó-rali, a vb 3. futama, Guanajuato
7. JÉGKORONG. EBEL, a rájátszás kezdete
7. JÉGKORONG. KHL, a rájátszás kezdete
7-9. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés, női Bajnokok Ligája, döntő, 1. mérkőzés
7-9. ATLÉTIKA. Fedett pályás világbajnokság, Sopot (Lengyelország)
8. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a középszakasz kezdete
8. LABDARÚGÁS. NB I, 19. forduló
8-9. KOSÁRLABDA. Közép-európai Liga, nők, négyes döntő
8-9. VÍVÁS. Gerevich-Kovács-Kárpáti férfi kard Grand Prix, Budapest
9. JÉGKORONG. Mol Liga, a döntő kezdete
9.  KÉZILABDA. Női és férfi NB I, alapszakasz, utolsó forduló
11. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
12. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések
12. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
12. VÍZILABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, visszavágó
13. LABDARÚGÁS. Európa-liga, nyolcaddöntő, első mérkőzések
13-16. SÍUGRÁS. Sírepülő-világbajnokság, Harrachov (Csehország)
14-16. FORMULA-1. Ausztrál Nagydíj, a vb 1. futama, Melbourne
14-16. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Világbajnokság, Montreal
14-16. GYORSKORCSOLYA. Világkupa-döntő, Heerenveen (Hollandia)
14-16. RITMIKUS GIMNASZTIKA. Világkupa-idénynyitó, Debrecen, Főnix Csarnok
15-16. ATLÉTIKA. Téli dobó Európa-kupa, Leiria (Portugália)
15-16. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő, Baki (Azerbajdzsán)
15-23. CURLING. Világbajnokság, nők, Saint John (Kanada)
16. ATLÉTIKA. Mezei futó országos bajnokság, k. k. h.
16. CSELGÁNCS. Országos bajnokság, Kecskemét
16. LABDARÚGÁS. NB I, 20. forduló
18. LABDARÚGÁS. Ligakupa, negyeddöntő, első mérkőzések
18. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
18. VÍZILABDA. Világliga, nők, csoportkör, Magyarország-Olaszország
19. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
19-23.  KÉZILABDA. Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
20. LABDARÚGÁS. Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók
20-23. ASZTALITENISZ. World Tour, 4. állomás (Challenge Series), Rabat (Marokkó)
21. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, Európa-liga, negyeddöntő, sorsolás
21-23. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, elődöntő, 2. mérkőzés, női Bajnokok Ligája, döntő, 2. mérkőzés
21-23. CSELGÁNCS. Grand Prix, Tbiliszi (Grúzia)
21-23. MOTORSPORT. Katari Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 1. futama, Losail
22. LABDARÚGÁS. NB I, 21. forduló
22-23. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, nők, négyes döntő
22-23. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő, Ankara
22-23. GYORSKORCSOLYA. Négytávú összetett világbajnokság, Heerenveen (Hollandia)
23. JÉGKORONG. Mol Liga, a döntő utolsó lehetséges játéknapja
23.  KÉZILABDA. Férfi NB I, rájátszás
23-30. JÉGKORONG. U18-as női világbajnokság, Budapest
24-30. MŰKORCSOLYA. Világbajnokság, Szaitama (Japán)
25-28. TÉKVANDÓ. Junior-világbajnokság, Hszinpej (Tajvan)
26. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók
26. VÍZILABDA. Európa-kupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
26-30. ASZTALITENISZ. World Tour, 5. állomás (Super Series), Magdeburg
26-30. KÉZILABDA. Férfi Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 2. mérkőzések
27. BIRKÓZÁS. Szabadfogású és női országos bajnokság, Kecskemét
28-30. CSELGÁNCS. Grand Prix, Samsun (Törökország)
28-30. FORMULA-1. Malajziai Nagydíj, a vb 2. futama, Sepang
29. LABDARÚGÁS. NB I, 22. forduló
29. VÍZILABDA. Vodafone ob I, nők, az alapszakasz vége
29-IV. 6. CURLING. Világbajnokság, férfiak, Peking
30-31. TEKE. Bajnokok Ligája, négyes döntő, Straubing (Németország)
31. BASEBALL. MLB, az alapszakasz kezdete
ÁPRILIS
1. LABDARÚGÁS. Ligakupa, negyeddöntő, visszavágók
1. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
1-6. BIRKÓZÁS. Európa-bajnokság, Vantaa (Finnország) 
2. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
2-6. ASZTALITENISZ. World Tour, 6. állomás (Major Series), Almería (Spanyolország)
3. LABDARÚGÁS. Európa-liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések
3-6. AUTÓSPORT. Portugál rali, a vb 4. futama
4. JÉGKORONG. EBEL, a döntő kezdete
4-5. SZINKRONKORCSOLYA. Világbajnokság, Courmayeur (Olaszország)
4-5. VÍZILABDA. LEN-kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
4-6. TENISZ. Davis-kupa, világcsoport, negyeddöntő
4-6. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 1-2. futam, Marokkó
4-6. FORMULA-1. Bahreini Nagydíj, a vb 3. futama, Szahír
5. LABDARÚGÁS. NB I, 23. forduló
5. VÍZILABDA. Vodafone ob I, nők, a rájátszás kezdete
5-6. AUTÓSPORT. Autókrossz ob, 1. futam, Nyirád
5-6. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 1. futam, Nyirád
5-12. SÚLYEMELÉS. Európa-bajnokság, Tel-Aviv
7. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a rájátszás kezdete
7-13. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, nyolcas döntő, Jekatyerinburg (Oroszország)
8. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
8-14. GOLF. The Masters, férfiak, Augusta National Golf Club
8-15. SPORTLÖVÉSZET. Világkupa, Tucson (Egyesült Államok)
9. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
9. VÍZILABDA. Európa-kupa, férfiak, döntő, visszavágó
10. JÉGKORONG. NHL, az alapszakasz vége
10. LABDARÚGÁS. Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók
10-13. ASZTALITENISZ. World Tour, 7. állomás (Challenge Series), Santiago de Chile
11. BIRKÓZÁS. Kötöttfogású országos bajnokság, Budapest
11-12. VÍZILABDA. Euroliga, nők, négyes döntő, k. k. h.
11-13. AUTÓSPORT. Túrkeve-kupa, a tereprali ob 2. futama, Túrkeve
11-13. JÉGKORONG. Három Nemzet Tornája, Budapest
11-13. ÖTTUSA. Nemzetközi Budapest-bajnokság
12. LABDARÚGÁS. NB I, 24. forduló
12-13. TOLLASLABDA. Országos bajnokság, Budapest
12-20. FALLABDA. U19 egyéni és csapat Európa-bajnokság, Helsinki
13. KERÉKPÁR. Országút. Hegyi bajnokság, Pécs
16. ÖTTUSA. Világkupa, Csengtu (Kína)
21-23. MOTORSPORT. Amerikai Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 2. futama, Austin
12. TRIATLON. Rövid távú duatlon országos bajnokság, Káptalantóti
12. VÍZILABDA. Vodafone ob I, férfiak, az alapszakasz vége
12-13.  KÉZILABDA. Férfi Magyar Kupa, négyes döntő
13. JÉGKORONG. EBEL, a döntő utolsó lehetséges játéknapja
13-19. JÉGKORONG. U18-as divízió 1/B világbajnokság, Székesfehérvár
15. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, csoportkör, Magyarország-Horvátország
15. VÍZILABDA. Vodafone ob I, férfiak, a rájátszás kezdete
15-16. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
16-20.  KÉZILABDA. Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
17-20. ÚSZÁS. Budapest Open, Budapest
18. JÉGKORONG. KHL, a döntő kezdete
18-20. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 3-4. futam, Paul Ricard-pálya (Franciaország)
18-20. FORMULA-1. Kínai Nagydíj, a vb 4. futama, Sanghaj
18-20. GOLF. Európai Olimpiai Reménységek versenye, Máriavölgy
19. LABDARÚGÁS. NB I, 25. forduló
19. TORNA. Szerbajnokság, Budapest
20-26. JÉGKORONG. Divízió 1/A világbajnokság, Gojang (Dél-Korea)
20-21. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 2. futam, Máriapócs
21. ATLÉTIKA. Bostoni maratoni
21. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a rájátszás kezdete
21–23. MOTORSPORT. Amerikai Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 2. futama, Austin 
22. KOSÁRLABDA. NB I, nők, döntő kezdete
22. LABDARÚGÁS. Ligakupa, elődöntő, 1. mérkőzések
22. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
22. VÍZILABDA. Világliga, nők, csoportkör, Magyarország-Görögország
23. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések
23-27.  KÉZILABDA. Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 2. mérkőzések
23-27. TOLLASLABDA. Egyéni Európa-bajnokság, Kazany (Oroszország)
23-30. CURLING. Világbajnokság, vegyes páros, Dumfries (Skócia)
24. LABDARÚGÁS. Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzések
24-26. CSELGÁNCS. Európa-bajnokság, Montpellier
25-27. SPORTLÖVÉSZET. Első koronglövő Eb-válogató, Sarlóspuszta
25-27. AUTÓSPORT. BFR Driver Acedemy-kupa, a gyorsasági autós ob 1. futama, Hungaroring
25-27. MOTORSPORT. Argentin Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 3. futama, Autodromo Termas de Río Hondo
26. LABDARÚGÁS. NB I, 26. forduló
26. TRIATLON. Sprinttávú országos bajnokság, Kaszó
26. VÍZILABDA. Vodafone ob I, nők, a döntő kezdete
27. CSELGÁNCS. Csapat Európa-bajnokság, Montpellier
27-29. KOSÁRLABDA. EuroChallenge, férfiak, négyes döntő
28-V. 4. SÚLYEMELÉS. Ifjúsági Európa-bajnokság, Ciechanów (Lengyelország)
28-V. 5. ASZTALITENISZ. Csapat-világbajnokság, Tokió
29. LABDARÚGÁS. Ligakupa, elődöntő, visszavágók
29. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó
30. JÉGKORONG. KHL, a döntő utolsó lehetséges játéknapja
30.  KÉZILABDA. NB I, nők, döntő. 1. mérkőzés
30. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó
30-V. 3. FALLABDA. Csapat Európa-bajnokság, Riccione (Olaszország)
30-V. 5. ÖTTUSA. Világkupa, Kecskemét
MÁJUS
1. LABDARÚGÁS. Európa-liga, elődöntő, visszavágók
1-4. KARATE. Európa-bajnokság, Tampere (Finnország)
1-4. LOVASSPORT. Nemzetközi fogathajtó-verseny, Fábiánsebestyén
1-5. TÉKVANDÓ. Európa-bajnokság, Baki
2-4. CSELGÁNCS. Grand Slam, Baki
2-9. VITORLÁZÁS. Melges 24 Európa-bajnokság, Balatonfüred
2-3. VÍZILABDA. Vodafone ob I, férfiak, a döntő kezdete
2-4. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 5-6. futam, Hungaroring
2-4. KAJAK-KENU. 1. gyorsasági világkupa, Milánó
2-4. MOTORSPORT. Spanyol Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 4. futama, Jerez de la Frontera
3. LABDARÚGÁS. NB I, 27. forduló
3. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, a csoportkör vége
3-4. GOLF. XXIV. Magyar Kupa, Balatonudvari
3-4.  KÉZILABDA. Női Bajnokok Ligája, négyes döntő, Budapest
4.  KÉZILABDA. NB I, férfiak, döntő. 1. mérkőzés
5-11. TENISZ. Davis-kupa, euro-afrikai zóna, III. csoport, Szeged
6-7. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, visszavágók
6-11. RÖPLABDA. Klubvilágbajnokság, férfiak, Betim (Brazília)
6-11. RÖPLABDA. Klubvilágbajnokság, nők, Zürich
6-11. SPORTLÖVÉSZET. Grand Prix-verseny, vb-válogató, Plzen (Csehország)
8-11. AUTÓSPORT. Argentin rali, a vb 5. futama, León
7-11. FORMULA-1. Spanyol Nagydíj, a vb 5. futama, Barcelona
8-11. FALLABDA. U15 és U17 csapat Európa-bajnokság, Prága
9-25. JÉGKORONG. Világbajnokság, Minszk 
9-11. AUTÓSPORT. Gyorsasági autós ob, 2. futam, Slovakiaring
9-11. AUTÓSPORT. Rábaköz-kupa, a tereprali ob 3. futam, Kapuvár
9-11. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 7-8. futam, Slovakiaring
10. LABDARÚGÁS. NB I, 28. forduló
10. VÍZILABDA. Vodafone ob I, nők, a döntő utolsó lehetséges játéknapja
10-11. SPORTLÖVÉSZET. 2. koronglövő Eb-válogató, Sarlóspuszta
11.  KÉZILABDA. NB I, férfiak, döntő. 2. mérkőzés
11-13. TEKE. U18 világkupa, Brno
12-18. TORNA. Európa-bajnokság, nők, Szófia
13. LABDARÚGÁS. Ligakupa, döntő
13-18. TEKE. U23 világbajnokság, Brno
14.  KÉZILABDA. NB I, nők, döntő, 2. mérkőzés
14. LABDARÚGÁS. Európa-liga, döntő, Torino
14-19. ÖTTUSA. Ifjúsági A-világbajnokság, Budapest
15-18. ASZTALITENISZ. World Tour, 8. állomás (Challenge Series), Manila (Fülöp-szigetek)
15-18. KOSÁRLABDA. Euroliga, férfiak, négyes döntő, Milánó
16-18. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, döntő, 1. mérkőzés, férfi és női ETTU-kupa-döntő, 1. mérkőzés
16-18. GOLF. III. Magyar nyílt Match Play-bajnokság, Tata
16-18. KAJAK-KENU. Graboplast maratoni magyar bajnokság, Győr
16-18. KAJAK-KENU. 2. gyorsasági világkupa, Racice (Csehország)
16-18. MOTORSPORT. Francia Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 5. futama, Le Mans
16-25. SPORTLÖVÉSZET. Világkupa, Almati (Kazahsztán)
17. KERÉKPÁR. Országút. Visegrád 4 Kerékpárverseny, Magyar Nagydíj, k. k. h.
17.  KÉZILABDA. NB I, férfiak, nők, döntő, 3. mérkőzés (ha szükséges)
17. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, döntő
17-18.  KÉZILABDA. Férfi EHF-kupa, négyes döntő, Berlin
17-18. VÍZILABDA. Vodafone ob I, férfiak, a döntő utolsó lehetséges játéknapja
18. KERÉKPÁR. Országút. Visegrád 4 Kerékpárverseny, Kritérium Budapest, k. k. h.
18-24. TEKE. Egyéni világbajnokság, Brno (Csehország)
19. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a döntő kezdete
19-25. TORNA. Európa-bajnokság, férfiak, Szófia
19-25. RAFTING. R6 Európa-bajnokság, Bosznia-Hercegovina
21-24. ASZTALITENISZ. World Tour, 9. állomás (Challenge Series), Zágráb
21-25. ASZTALITENISZ. World Tour, 10. állomás (Challenge Series), Sydney
22-25. VITORLÁZÁS. 18′ Skiff Európa-kupa, Balatonföldvár
23-25. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 9-10. futam, Salzburgring
23-25. KAJAK-KENU. 3. gyorsasági és parakenu világkupa, Szeged
23-25. FORMULA-1. Monacói Nagydíj, a vb 6. futama, Monte-Carlo
24. KERÉKPÁR. Országút. Kritériumbajnokság, Újkígyós
24. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, döntő, Lisszabon
24. TRIATLON. Klubcsapat országos bajnokság, Tiszaújváros
24-25. KÉZILABDA. Női Magyar Kupa, négyes döntő
25. LABDARÚGÁS. NB I, 29. forduló
25-VI. 8. TENISZ. Francia nemzetközi bajnokság, Roland Garros, Párizs
29-31. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, hatos döntő, Barcelona
30.-VI. 1. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, döntő, 2. mérkőzés, férfi és női ETTU-kupa-döntő, 2. mérkőzés
30.-VI. 1. MOTORSPORT. Olasz Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 6. futama, Mugello
30.-VI. 1. EVEZÉS. Európa-bajnokság, Belgrád
31.-VI. 1.  AUTÓSPORT. Német túraautó-bajnoki futam, Porsche Carrera-kupa, Hungaroring 
31.-VI. 1.  KÉZILABDA. Férfi Bajnokok Ligája, négyes döntő, Köln
31.-VI. 15. GYEPLABDA. Világbajnokság, férfiak, nők, Hága
JÚNIUS
1. LABDARÚGÁS. NB I, 30. (utolsó) forduló
1-7. INLINE. Világbajnokság, Pardubice (Csehország)
1-7. INLINE. Divízió 1-es világbajnokság, Pardubice (Csehország)
4-7. FALLABDA. Egyéni Európa-bajnokság, Valenciennes (Franciaország)
4-13. SPORTLÖVÉSZET. Világkupa, vb-válogató, München
6-8. AUTÓSPORT. MF Cargo-kupa, a tereprali ob 4. futama, Gyula
6-8. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 11-12. futam, Moszkva
6-8. AUTÓSPORT. Szardínia-rali, a vb 6. futama
6-8. CSELGÁNCS. Grand Prix, Havanna
6-8. KAJAK-KENU. 1. felnőtt gyorsasági és parakenu Eb és vb válogató, Szeged
6-8. FORMULA-1. Kanadai Nagydíj, a vb 7. futama, Montreal
6-8. ÖTTUSA. Világkupa-döntő, Sarasota (Egyesült Államok)
6-8. SPORTLÖVÉSZET. Futócél vb-válogató, Lingolsheim (Franciaország)
6-13. VITORLÁZÁS. Csillaghajó Európa-bajnokság, Balatonföldvár
7-8. KAJAK-KENU. 1. maratoni világkupa, Bohinj (Szlovénia)
7-14. VÍVÁS. Európa-bajnokság, Strasbourg
8. TRIATLON. Rövidtávú elit országos bajnokság, Délegyháza
8-9. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 3. futam, Rabócsiring
9-15. RITMIKUS GIMNASZTIKA. Európa-bajnokság, Baki (Azerbajdzsán)
9-22. GOLF. U. S. Open, férfiak, Pinehurst Resort and Country Club
10-15. STRANDRÖPLABDA. U23 világbajnokság, Myslovice (Lengyelország)
10-15. VÍZILABDA. Világliga, nők, szuperdöntő, Peking
11-15. ASZTALITENISZ. World Tour, 11. állomás (Super Series), Dél-Korea
12-VII. 13. LABDARÚGÁS. Világbajnokság, Brazília
13-15. KAJAK-KENU. Maratoni Európa-bajnokság, Pöstyén
13-15. MOTORSPORT. Katalán Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 7. futama, Barcelona
14-21. SPORTLÖVÉSZET. Világkupa, Maribor
14-15. AUTÓSPORT. Autókrossz ob, 2. futam, Szeghalom
14-15. ÖTTUSA. Kreml-kupa, Moszkva
15-22. SAKK. Rapid világbajnokság, Dubai
16-21. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, szuperdöntő, Dubai
16-27. SPORTLÖVÉSZET. Koronglövő Európa-bajnokság, Sarlóspuszta
18-22. ASZTALITENISZ. World Tour, 12. állomás (Super Series), Jokohama (Japán)
20-22. AUTÓSPORT. Gyorsasági autós ob, 3. futam, Pannóniaring
20-22. FORMULA-1. Osztrák Nagydíj, a vb 8. futama, Spielberg
21-22. CSELGÁNCS. Hungária-kupa, Grand Prix-verseny, Budapest
6-8. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 13-14. futam, Spa-Francorchamps
20-28. SÚLYEMELÉS. Junior-világbajnokság, Kazany (Oroszország)
21. ÚSZÁS. Magyar Úszás napja, nyílt vízi Európa-kupa, országos bajnokság, Balatonfüred
21. TRIATLON. Sprint országos bajnokság, Baja
21-22. ATLÉTIKA. Csapat Európa-bajnokság, Tallinn
21-22. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 4. futam, Fuglau (Ausztria)
23-26. ASZTALITENISZ. World Tour, 13. állomás (Challenge Series), Lagos
23-VII. 6. TENISZ. Angol nemzetközi bajnokság, Wimbledon 
26-28. MOTORSPORT. Holland TT, a gyorsaságimotoros-vb 8. futama, Assen
26-29. KAJAK-KENU. Ifjúsági és U23-as Európa-bajnokság, Mantes-en-Yvelines (Franciaország)
27. KERÉKPÁR. Országút. Időfutam országos bajnokság, Felsőzsolca
27-28. KAJAK-KENU. 2. felnőtt és U23-as gyorsasági vb válogató, Szeged
27-29. AUTÓSPORT. Lengyel rali, a vb 7. futama
27-29. GOLF. LIV. Magyar bajnokság, Kisoroszi
28. KERÉKPÁR. Országút. Országos bajnokság, mezőnyverseny, k. k. h.
28. RÖGBI. Extraliga, döntő
28-29. MŰUGRÁS. Országos bajnokság, Budapest
k.k.i. LOVASSPORT. Nemzetközi CSIO-verseny, Budapest

ÉVES SPORTNAPTÁR 2014, II. FÉLÉV

 
JÚLIUS
1-2. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzések
1-9. SPORTLÖVÉSZET. Világkupa, Peking
3. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzések
4-6. AUTÓSPORT. Nemzetközi GT-viadal, Európai F3-as viadal, Hungaroring
4-6. CSELGÁNCS. Grand Prix, Ulanbátor (Mongólia)
4-6. FORMULA-1. Brit Nagydíj, a vb 9. futama, Silverstone
5-6. MŰUGRÁS. Junior Európa-bajnokság, Bergamo (Olaszország)
6-12. BIRKÓZÁS. Egyetemi világbajnokság, Pécs
7-13. TENISZ. WTA-torna, Budapest, Római-part
8. ATLÉTIKA. Gyulai István Memorial, Budapest
8-9. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör, visszavágók
9-14. ÖTTUSA. Európa-bajnokság, k. k. h.
10. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 1. selejtezőkör, visszavágók
10-12. VITORLÁZÁS. 46. Kékszalag, Balatonfüred
11-13. KAJAK-KENU. Felnőtt gyorsasági és parakenu Európa-bajnokság,

Brandenburg (Németország)

11-13. MOTORSPORT. Német Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 9. futama, Sachsenring
11-13. SPORTLÖVÉSZET. 25 méteres országos bajnokság, vb-válogató, k. k. h.
11-20. ASZTALITENISZ. Ifjúság és serdülő Európa-bajnokság, Riva del Garda (Olaszország)
12. AUTÓSPORT. Adrienn Gombi-kupa, a tereprali ob 5. futama, Domony
12-13. CSELGÁNCS. Grand Slam, Tyumen (Oroszország)
13-26. VÍZILABDA. Európa-bajnokság, Budapest
15. BASEBALL. MLB, All Star-mérkőzés
15-16. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, második selejtezőkör, első mérkőzések
16-19. ÚSZÁS. Országos bajnokság, Debrecen
16-20. ÚSZÁS. Ifjúsági Európa-bajnokság, Helsinki
16-20. GOLF. Open Championship, férfiak, Royal Liverpool Golf Club
16-20. RAFTING. R4 Európa-bajnokság, Dunacsúny
16-20. RÖPLABDA. Férfi világliga, hatos döntő, k. k. h.
16-23. VÍVÁS. Világbajnokság, Kazany (Oroszország)
17. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzések
17-20. KAJAK-KENU. Ifjúsági és U23-as világbajnokság, Szeged
18-20. FORMULA-1. Német Nagydíj, a vb 10. futama, Hockenheim
18-20. SPORTLÖVÉSZET. 50 méteres, koronglövő és futócéllövő országos bajnokság,

vb-válogató, k. k. h.

19-20. GOLF. XIV. Magyar csapatbajnokság
21-26. ÍJÁSZAT. Európa-bajnokság, Ecsmiadzin (Örményország)
22-23. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, visszavágók
22-27. ATLÉTIKA. Junior-világbajnokság, Eugene (Egyesült Államok)
22-27. STRANDRÖPLABDA. U21 világbajnokság, Larnaca (Ciprus)
23-27. KERÉKPÁR. BMX-világbajnokság, Rotterdam
24. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 2. selejtezőkör, visszavágók
25. KERÉKPÁR. Országút. Central European Tour, Kassa-Miskolc
25-27. FORMULA-1. Magyar Nagydíj, a vb 11. futama, Hungaroring
25-27. SPORTLÖVÉSZET. 50 méteres, koronglövő országos bajnokság, vb-válogató, k. k. h.
25.-VIII. 3. TENISZ. Csapatbajnokság, nők, Szuperliga, k. k. h.
26. KERÉKPÁR. Országút. Central European Tour, Miskolc GP
26. TRIATLON. Hosszú távú országos bajnokság, Nagyatád
26-27. AUTÓSPORT. Autókrossz ob, 3. futam, Nagydobos
26-27. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 5. futam, Nagydobos
26-27. KAJAK-KENU. 2. maratoni világkupa, Trasona (Spanyolország)
27. KERÉKPÁR. Országút. Central European Tour, Budapest, GP
29-30. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzések
29-31. KERÉKPÁR. Pálya. Országos bajnokság, Budapest
30.-VIII. 3. STRANDRÖPLABDA. U19 világbajnokság, Porto
31. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzések
AUGUSZTUS
1-3. ATLÉTIKA. Országos bajnokság, k. k. h.
1-3. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 15-16. futam, Autodromo Río Honda (Argentína)
1-3. ÖTTUSA. Országos bajnokság, k. k. h.
1-14. SAKK. Olimpia, Tromsö (Norvégia) 
4-8. ÍJÁSZAT. Terepíjász-világbajnokság, Yankton (Egyesült Államok)
4-10. GOLF. USPGA Championship, férfiak, Valhalla Golf Club, Louisville
5-6. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, 3. selejtezőkör, visszavágók
14-19. AUTÓSPORT. Finn rali, a vb 8. futama, Jyväskyla
1-10. TENISZ. Csapatbajnokság, férfiak, Szuperliga, k. k. h.
6-10. KAJAK-KENU. Felnőtt gyorsasági és parakenu világbajnokság, Moszkva
7. LABDARÚGÁS. Európa-liga, harmadik selejtezőkör, visszavágók
8-10. GOLF. XXV. Junior Magyar és nyílt bajnokság, Tata
8-10. MOTORSPORT. Indianapolisi Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 10. futama,

Indianapolis

9-10. TRIATLON. Világkupa, Tiszaújváros
9-10. AUTÓSPORT. Autókrossz ob, 4. futam és Zóna Trófea-viadal, Túrkeve
10-15. FALLABDA. Junior egyéni világbajnokság, Windhoek (Namíbia)
12. LABDARÚGÁS. Európai Szuperkupa, Cardiff
12-17. ATLÉTIKA. Európa-bajnokság, Zürich
12-17. VÍZILABDA. Világkupa, nők, k. k. h. (Oroszország)
13-17. ÚSZÁS. Nyílt vízi Európa-bajnokság, Berlin
13-24. SZINKRONÚSZÁS. Európa-bajnokság, Berlin
14-17. AUTÓSPORT. Hungarian Baja, a tereprali ob 6. futama és világkupa-viadal, Pápa
15-16. KAJAK-KENU. Felnőtt gyorsasági és parakenu magyar bajnokság, Szolnok
15-17. MOTORSPORT. Cseh Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 11. futama, Brno
16-21. FALLABDA. Junior csapat-világbajnokság, Windhoek (Namíbia)
18-24. ÚSZÁS. Európa-bajnokság, Berlin
18-24. MŰUGRÁS. Európa-bajnokság, Berlin
19-20. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, rájátszás, 1. mérkőzések
19-24. VÍZILABDA. Világkupa, férfiak, Almati (Kazahsztán)
19-31. IFJÚSÁGI OLIMPIA, NANDZSING (KÍNA)
20-24. RÖPLABDA. Női Grand Prix, hatos döntő, k. k. h.
21. LABDARÚGÁS. Európa-liga, rájátszás, 1. mérkőzések
21-24. ASZTALITENISZ. World Tour, 14. állomás (Challenge Series), Minszk
22-24. AUTÓSPORT. Gyorsasági autós ob, 4. futam, Slovakiaring
22-24. AUTÓSPORT. Német rali, a vb 9. futama, Trier
22-24. FORMULA-1. Belga Nagydíj, a vb 12. futama, Spa-Francorchamps
22-24. GOLF. XXXVI. Magyar Amatőr nyílt bajnokság, Balatonudvari
23. TRIATLON. Ironman 70.3, féltávú vasember-világkupa, Budapest
23-24. AUTÓSPORT. Autókrossz Európa-bajnoki futam, Nyirád
24-31. EVEZÉS. Világbajnokság, Amszterdam
25-30. CSELGÁNCS. Világbajnokság, Cseljabinszk
25-IX. 8. TENISZ. US Open, New York
26-27. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, rájátszás, visszavágók
27-28. ÚSZÁS. Rövid pályás világkupa-sorozat, 1. állomás, Doha
27-31. ASZTALITENISZ. World Tour, 15. állomás (Major Series), Olomouc (Csehország)
28. LABDARÚGÁS. Európa-liga, rájátszás, visszavágók
28-30. ÚSZÁS. Nyílt vízi ifjúsági világbajnokság, Eilat (Izrael)
29-IX. 1. TRIATLON. Világbajnoki döntő, Edmonton (Kanada)
29-31. MOTORSPORT. Brit Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 12. futama, Silverstone
30-31. KAJAK-KENU. Maratoni-vb-válogató, Győr
30-31. TORNA. Országos bajnokság, Budapest
30-IX. 14. KOSÁRLABDA. Világbajnokság, férfiak, Spanyolország
31. CSELGÁNCS. Csapat-világbajnokság, Cseljabinszk
31-IX. 1. ÚSZÁS. Rövid pályás világkupa-sorozat, 2. állomás, Dubai
SZEPTEMBER
1-9. ÖTTUSA. Világbajnokság, Varsó
2-7. KERÉKPÁR. Hegyikerékpáros világbajnokság, Hafjell, Lillehammer (Norvégia)
3-6. FALLABDA. Klub Európa-bajnokság, Nottingham (Anglia)
3-7. LOVASSPORT. Négyesfogathajtó-világbajnokság, Caen (Franciaország)
3-21. RÖPLABDA. Világbajnokság, férfiak, Lengyelország
4-7. ASZTALITENISZ. World Tour, 16. állomás (Challenge Series), Buenos Aires
5.  KÉZILABDA. NB I, nők és férfiak, 1. ford.
5-7.  FORMULA-1. Olasz Nagydíj, a vb 13. futama, Monza (Olaszország)
6-7. SPORTLÖVÉSZET. 25 méteres országos bajnokság, k. k. h.
6-7. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 6. futam és Zóna Trófea-viadal, Kakucs
6-21. SPORTLÖVÉSZET. Világbajnokság, Granada (Spanyolország)
7-9. LABDARÚGÁS. Európa-bajnokság, selejtező, 1. játéknap
8-14. BIRKÓZÁS. Világbajnokság, Taskent (Üzbegisztán)
9-14. MŰUGRÁS. Junior-világbajnokság, Penza (Oroszország)
10-13. ASZTALITENISZ. World Tour, 17. állomás (Challenge Series), De Haan (Belgium)
10-14. VITORLÁZÁS. Finn Masters Európa Kupa, Tihany
11-14. ASZTALITENISZ. World Tour, 18. állomás (Challenge Series), Santos (Brazília)
12-14. AUTÓSPORT. World Series by Renault, Hungaroring
12-14. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 17-18. futam, Sonoma Raceway (Egyesült Államok)
12-14. CSELGÁNCS. Grand Prix, Rijeka
13-14. TORNA. Hungarian Grand-Prix, Szombathely
15-20. GOLF. European Boy’s Challenge Trophy, Máriavölgy
16-17. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló
22-24. AUTÓSPORT. Ausztrál rali, a vb 10. futama
12-14. MOTORSPORT. San Marinó-i Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 13. futama,

San Marino

12-14. TENISZ. Davis-kupa, világcsoport, elődöntő
13. SPORTLÖVÉSZET. 100 és 300 méteres országos bajnokság, k. k. h.
13-14.  ATLÉTIKA. Országos csapatbajnoki döntő, k. k. h.
18. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 1. forduló
19-21. AUTÓSPORT. Adrenalin Energiaital-kupa, a tereprali ob 7. futama és Zóna Trófea-viadal, Nagykálló
19-21. FORMULA-1. Szingapúri Nagydíj, a vb 14. futama, Marina-öböl
19-21. MOTORSPORT. Aragóniai Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 14. futama, MotorLand Aragón
20-21. LOVASSPORT. Nemzeti Vágta
21-18. RITMIKUS GIMNSZTIKA. Világbajnokság, Izmir (Törökország)
21-28. KERÉKPÁR. Országúti világbajnokság, Ponferrada (Spanyolország)
23-X. 12. RÖPLABDA. Világbajnokság, nők, Olaszország
26-28. KAJAK-KENU. Maratoni világbajnokság, Oklahoma (Egyesült Államok)
26-28. LOVASSPORT. Nemzetközi fogathajtó-verseny, Izsák
26-28. MOTORSPORT. Brazil Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 15. futama,

Autódromo Internacional Nelson Piquet

26-28. GOLF. Ryder Cup, Gleneagles Hotel, Perthshire (Skócia)
27-X. 5. KOSÁRLABDA. Világbajnokság, nők, Törökország
28. BASEBALL. MLB, az alapszakasz vége
29-30. ÚSZÁS. Rövid pályás világkupa-sorozat, 3. állomás, Hongkong
29-X. 4. TEKE. NBC-kupa, Öhringen (Németország)
30-X. 1. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló
30-X. 4. TEKE. Klubvilágkupa, Koblach (Ausztria)
30-X. 4. TEKE. Európa-kupa, Varasd (Horvátország)
OKTÓBER
2. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 2. forduló
3-5. AUTÓSPORT. Francia rali, a vb 11. futama
3-12. TORNA. Világbajnokság, Nanning (Kína)
4-5. ÚSZÁS. Rövid pályás világkupa-sorozat, 4. állomás, Eindhoven
4-5. AUTÓSPORT. Autókrossz ob, 6. futam, Nyirád
4-5. AUTÓSPORT. Ralikrossz ob, 7. futam, Nyirád
3-5. FORMULA-1. Japán Nagydíj, a vb 15. futama, Szuzuka
8-9. ÚSZÁS. Rövid pályás világkupa-sorozat, 5. állomás, Moszkva
9-11. LABDARÚGÁS. Európa-bajnokság, selejtező, 2. játéknap
10-12. ASZTALITENISZ. Női világkupa, k. k. h.
10-12. AUTÓSPORT. Gyorsasági autós ob, 5. futam, Hungaroring
10-12. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 19-20. futam, Sanghaj 
10-12. CSELGÁNCS. Grand Prix, Asztana (Kazahsztán)
10-12. FORMULA-1. Orosz Nagydíj, a vb 16. futama, Szocsi
10-12. MOTORSPORT. Japán Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 16. futama, Motegi
11. TRIATLON. Vasember-világbajnokság, Kailua-Kona (Hawaii, Egyesült Államok)
11-31. SAKK. Világbajnokság, nők, k. k. h.
12. ATLÉTIKA. Budapest-maratoni
12-14. LABDARÚGÁS. Európa-bajnokság, selejtező, 3. játéknap
13-20. SPORTLÖVÉSZET. Világkupa-döntő, Baki
16-18. CSELGÁNCS. Grand Prix, Taskent (Üzbegisztán)
17-19. AUTÓSPORT. Mecsek-rali, a rali ob futama, Pécs
17-19. MOTORSPORT. Ausztrál Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 17. futama,

Phillip Island

20-26. TENISZ. WTA-világbajnokság, Szingapúr
21-22. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló
21-26. VÍVÁS. Veterán-világbajnokság, Győr
22-26. SZINKRONÚSZÁS. Ifjúsági világbajnokság, Tampere (Finnország)
23. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 3. forduló
24-25. ÚSZÁS. Rövid pályás világkupa-sorozat, 6. állomás, Peking
24-26. ASZTALITENISZ. Férfi világkupa, Düsseldorf
24-26. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 21-22. futam, Szuzuka (Japán) 
24-26. AUTÓSPORT. Katalán rali, a vb 12. futama
24-26. MOTORSPORT. Malajziai Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 18. futama, Sepang
24-26. MŰKORCSOLYA. Skate America, GP-sorozat, 1. állomás, Egyesült Államok, k. k. h.
28-29. ÚSZÁS. Rövid pályás világkupa-sorozat, 7. állomás, Tokió
29-XI. 2. ASZTALITENISZ. World Tour, 19. állomás (Major Series),

Nyizsnyij Novgorod (Oroszország)

30-XI. 2. FORMULA-1. Amerikai Nagydíj, a vb 17. futama, Austin
30-XI. 2. TOLLASLABDA. 39. Yonex magyar nemzetközi bajnokság, Budaörs
31-XI. 2. CSELGÁNCS. Grand Prix, Abu Dzabi
31-XI. 2. MŰKORCSOLYA. Skate Canada, GP-sorozat, 2. állomás, Kanada, k. k. h.
K.K.I. ÖKÖLVÍVÁS. Amatőr világbajnokság, nők. k. k. h.
K.K.I. TÉKVANDÓ. 6. nyílt, magyar formagyakorlat bajnokság, Budapest
NOVEMBER
1-2. ÚSZÁS. Rövid pályás világkupa-sorozat, 8. állomás, Szingapúr
1-8. SÚLYEMELÉS. Junior és U23 Európa-bajnokság, Limassol (Ciprus)
4-5. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló
5-9. ASZTALITENISZ. World Tour, 20. állomás (Super Series), Kína
5-9. KARATE. Világbajnokság, Bréma
5-25. SAKK. Világbajnoki döntő, k. k. h.
6. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 4. forduló
7-9. FORMULA-1. Brazil Nagydíj, a vb 18. futama, Interlagos
7-9. MOTORSPORT. Valenciai Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 19. futama, Valencia
7-9. MŰKORCSOLYA. Kína-kupa, GP-sorozat, 3. állomás, Kína, k. k. h.
8-9. TENISZ. Federation-kupa, döntő, k. k. h.
8-16. SÚLYEMELÉS. Világbajnokság, Almati (Kazahsztán)
9-16. TENISZ. ATP-világbajnokság, London
11. AUTÓSPORT. Prohun 100, a tereprali ob 8. futama, Etyek
12-16. ASZTALITENISZ. World Tour, 21. állomás (Major Series), Stockholm
13-15. ÚSZÁS. Rövid pályás országos bajnokság, Százhalombatta
14-16. AUTÓSPORT. Túraautó-vb, 23-24. futam, Makaó 
14-16. LABDARÚGÁS. Európa-bajnokság, selejtező, 4. játéknap
14-16. MŰKORCSOLYA. Rostelecom-kupa, GP-sorozat, 4. állomás, Oroszország, k. k. h.
14-26. AUTÓSPORT. Brit rali, a vb 13. futama, Cardiff (Wales)
19-21. CSELGÁNCS. Grand Prix, Qingdao (Kína)
21-23. MŰKORCSOLYA. Bompard Trophy, GP-sorozat, 5. állomás, Franciaország, k. k. h.
21-24. TENISZ. Davis-kupa, világcsoport, döntő, k. k. h.
21-23. FORMULA-1. Abu-Dzabi Nagydíj, a vb 19. futama,

Jasz Marina (Arab Emírségek)

25-26. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló
27. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 5. forduló
28-30. CSELGÁNCS. Grand Prix, Csedzsu (Dél-Korea)
28-30. TORNA. Mesterfokú bajnokság, k. k. h.
28-30. MŰKORCSOLYA. NHK Trophy, GP-sorozat, 6. állomás, Japán, k. k. h.
29. TÉKVANDÓ. Országos bajnokság, Békéscsaba
K. K. I. ÚSZÁS. Rövid pályás Európa-bajnokság, k. k. h.
DECEMBER
1-6. FALLABDA. Női csapat-világbajnokság, Niagara on the Lake (Kanada)
5-7. CSELGÁNCS. Grand Slam, Tokió
5-7. LOVASSPORT. VIII. Lovas világkupa, Budapest
7-21. KÉZILABDA. Női Európa-bajnokság, Magyarország, Horvátország
9-10. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
10-20. LABDARÚGÁS. Klubvilágbajnokság, Marokkó
11. LABDARÚGÁS. Európa-liga, csoportkör, 6. forduló
11-14. ASZTALITENISZ. World Tour, döntő, k.k.h.
11-14. MŰKORCSOLYA. GP-döntő, k. k. h.
12-15. ÚSZÁS. Rövid pályás világbajnokság, Doha
14. ATLÉTIKA. Mezei futó Európa-bajnokság, Szamokov (Bulgária) 
19-20. ÚSZÁS. Hosszútávúszó medencés országos bajnokság, Debrecen
K. K. I. ÖKÖLVÍVÁS. Országos bajnokság, k. k. h.
K. K. I. SAKK. Országos bajnokság, k. k. h.
K. K. I. VÍVÁS. Országos bajnokság, k. k. h.
K. K. I. DARTS. PDC-világbajnokság, London